Producenci

Ostatnio przeglądane

KOSBUD Tynk dekoracyjny KLINKIERIT

Nowy produkt

Silikonowa masa tynkarska przeznaczona do dekoracyjnego wykończenia elewacji. Po dwukrotnym zagruntowaniu ściany barwionym gruntem GRUNLIT SL i nałożeniu go za pomocą dostępnych szablonów imituje ścianę wzniesioną z cegły klinkierowej.

Więcej szczegółów

999997 Przedmioty

273,65 zł brutto

PRODUKT KLINKIERIT to silikonowa masa dekoracyjna o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Produkt zgodny z AT-15-7509/2013 ZASTOSOWANIE Masa dekoracyjna KLINKIERIT przeznaczona jest do ochronno- -dekoracyjnego wykończenia wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni budynków. Barwiony KLINKIERIT stosowany jest głównie jako dekoracyjna masa wykończeniowa w technice szablonowej imitującej cegłę klinkierową. Może być nakładany na wszystkie trwałe, suche i czyste podłoża mineralne, spójne powłoki malarskie i wolne od powłok antyadhezyjnych powierzchnie betonowe.

Cechy produktu


• Trwale elastyczny
• Odporny na działanie wody
• Odporny na szorowanie
• Odporny na uderzenia

Sposób użycia


Zastosowanie
Tynk dekoracyjny przeznaczony jest do ochronno-dekoracyjnego wykończenia ścian budynków, który po nałożeniu go za pomocą dostępnych szablonów imituje ścianę wzniesioną z cegły klinkierowej, szczególnie zalecany do cokołów. Ponadto może być stosowany do wykańczania wnętrz budynków na różnych podłożach ściennych takich jak: cegła beton, tynki cementowo wapienne, płyta G-K.

Narzędzia
Paca ze stali nierdzewnej, papier ścierny.

Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być suche stabilne i oczyszczone z zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność tynku, zwłaszcza z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, resztek powłok malarskich. Słabo związane części podłoża należy odkuć, a fragmenty kruche dodatkowo oczyścić szczotką drucianą i wzmocnić gruntem głęboko penetrującym GRUNLITEM-G Podłoże, na które ma być nanoszony KLINKIERIT należy dwukrotnie zagruntować GRUNLIEM-SL do uzyskania satysfakcjonującej nas barwy która po naklejeniu szablonu i nałożeniu tynku dekoracyjnego będzie imitować fugę. Na tak przygotowane podłoże możemy nanieść masę dekoracyjną. Aby wzmocnić warstwę zewnętrzną oraz większą autentyczność imitacji zalecamy zagruntowaną powierzchnię Grunlitem –SL naciągnąć masą KLINKIERIT na gładko bez użycia szablonu w kolorze fugi na którą po wyschnięciu nakleimy szablon oraz naniesiemy masę dekoracyjną w ostatecznym kolorze.

Sposób użycia
Fabrycznie przygotowaną masę KLINKIERIT dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła do zapraw budowlanych. Masę nakładać pacą ze stali nierdzewnej, do uzyskania jednolicie gładkiej powierzchni. Wszelkie nierówności powstałe w trakcie nakładania można zetrzeć papierem ściernym już po wyschnięciu masy.

Wskazówki wykonawcze


W czasie wykonywania robót temperatura powietrza powinna wynosić od +5°C do +25°C. Nałożoną masę chronić przed deszczem, spadkiem temperatury poniżej +5°C oraz promieniami słonecznymi do całkowitego wyschnięcia. Na ścianę należy nakładać materiał z jednej partii produkcyjnej, a materiały z dwóch różnych partii należy dokładnie ze sobą wymieszać. Nieprzestrzeganie powyższych wskazówek może spowodować nierówności kolorystyczne oraz uszkodzenia tynku.

Porady
Aby uzyskać efekt starej wypalanej cegły zalecamy nałożenie kilku kolorów KLINKIERITU małą szpachelką pokrywając jedno pole szablonu. Łatwiejszym sposobem uzyskania ciekawego efektu jest naniesienie na gotową jednokolorową imitację TOPLAZURU z oferty KOSBUD –Prestige Line tworząc tzw. wypalenia.

Właściwości


• Zużycie: 0,9 – 1,2 kg/m2

Produkt zgodny z AT-15-7509/2013
Certyfikat ZKP Nr 76/10-ZKP-072-03
Produkt zgodny z AT-15-7508/2013
Certyfikat ZKP Nr 75/10-ZKP-072-02

Materiały do pobrania


 Instrukcja zastosowania systemu ociepleń
 Aprobata Techniczna ITB AT-15-7509 (KLINKIERIT – tynk dekoracyjny)
 Karta Techniczna Produktu (KLINKIERIT – tynk dekoracyjny)
 Krajowa Deklaracja Zgodności AT-7509 (KLINKIERIT – tynk dekoracyjny)

KOSBUD STONEHENGE / KLINKIERIT DARMOWA WYSYŁKA
Path: > > > KOSBUD Tynk dekoracyjny KLINKIERIT

Produkty z tej samej kategorii: