Producenci

Ostatnio przeglądane

KOSBUD Tynk mozaikowy MOZALIT drobnoziarnisty

Nowy produkt

Mozalit TM - służy do wykańczania elewacji i wnętrz budynków na różnych podłożach ściennych, w tym na: betonie, tynku cementowym i cementowo-wapiennym, kleju TERMOLEP-U w systemie ociepleń KOSBUD-ST, płytach drewnopochodnych, płytach gipsowo-kartonowych i innych podłożach (po konsultacji z producentem). Szczególnie zalecany do wykańczania powierzchni coko- łowych budynków. 

Więcej szczegółów

2999997 Przedmioty

178,12 zł brutto

UWAGA! Produkt dostępny w wielu wariantach kolorystycznych.

W atrybucie kolor wybierz odcień produktu, a w komentarzu do zamówienia podaj pełny kod barwy ze wzornika, np. "AK-240".

 

MOZALIT to tynk mozaikowy na bazie żywicy akrylowej o niekonwencjonalnej kolorystyce i powierzchni. Charakteryzuje się wysoką elastycznością, odpornością na uderzenia i zadrapania. Łatwy w obróbce, wodorozcieńczalny.

Cechy produktu


• Wysokie walory dekoracyjne
• Bogata paleta kolorystyczna
• Odporny na porosty
• Wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne
• Łatwy w nakładaniu i obróbce
• Łatwy w utrzymaniu czystości

Sposób użycia


Wytyczne wykonawcze

Nie wykonywać w czasie deszczu i pod bezpośrednim działaniem słońca. W celu uniknięcia różnic odcieni na jednej ścianie, zalecane jest nakładanie ma­teriału z jednej partii. Wykonaną wyprawę chronić przed deszczem przynaj­mniej przez 12 godzin od nałożenia masy. Podany czas dotyczy następujących warunków: temp. powietrza + 16 C, wilgotność względna 60 %. Jeżeli podane parametry będą inne, czas ten może ulec wydłużeniu lub skróceniu. Nieprzestrzeganie powyższych wytycznych może spowodować nierównomierność kolorystyki bądź zniszczenie wyprawy.

Wskazówki wykonawcze


Prace przygotowawcze

Szpachlowanie nierówności podłoża ściennego należy wykonywać za pomo­cą zaprawy klejącej TERMOLEP-U, a w przypadku większych nierówności z ewentualnym dodatkiem kruszywa budowlanego. Przygotowaną mieszankę nakładać ręcznie za pomocą pac ze stali nierdzewnej az do zlicowania. Odcze­kać 2 doby poczym powierzchnię zagruntować GRUNLITEM-K. Prace przygo­towawcze zakończyć najpóźniej na 24 godziny przed nakładaniem masy tynkar­skiej MOZALIT

Nakładanie masy

Masę tynkarską MOZALIT dokładnie rozmieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego do zapraw budowlanych. Jeżeli wymagana jest rzad­sza konsystencja masy od dostarczonej przez producenta, podczas mieszania można dodać niewielką ilość (do I % wagowo) wody, aż do uzyskania konsy­stencji wygodnej do nakładania. Masę nakłada się ręcznie pacami ze stali nie­rdzewnej, a następnie zagładzą tymi samymi pacami w jednym kierunku. Dobre efekty daje dwukrotne nałożenie masy. W tym celu pierwszą warstwę masy na­leży nałożyć „na zdarcie". Miejscowe prześwity zostaną uzupełnione przy po­wtórnym nałożeniu.

Czyszczenie narzędzi

Czyścić bieżącą wodą bezpośrednio po użyciu. Material po wyschnięciu jest trudny do usunięcia.

Przechowywanie

Trwałość 12 miesięcy w szczelnie zamkniętym pojemniku w temperaturach od + 5°C do + 25°C. Unikać przechowywania bezpośrednio przy źródłach cie­pła oraz napromieniowania przez słońce.

WłaściwościUziarnienie - od 0,8 do 1,2 mm
Zużycie:
2,8-3,0 kg/m2

Produkt z godny z AT-15-7509/2013
Certyfikat ZKP ITB 76/10-ZKP-072-03
Produkt zgodny z 15824:2010

Posiada atest PZH
PKWiU: 24.30.22-60.3 I
Klasyfikacja wg normy: Aprobata Techniczna ITB AT-15-7508/2008

Materiały do pobrania


  Instrukcja zastosowania systemu ociepleń
  Aprobata Techniczna ITB AT-15-7509 (MOZALIT – tynk mozaikowy (drobnozarnisty))
  Karta Techniczna Produktu (MOZALIT – tynk mozaikowy (drobnozarnisty))
  Krajowa Deklaracja Zgodności AT-7509 (MOZALIT – tynk mozaikowy (drobnozarnisty))

Produkty KOSBUD o łącznej wadze:
Od 1 do 30 kg 25 zł netto / 30,75 zł brutto - pakowane w paczkę
Od 31 do 60 kg 50 zł netto / 61,50 zł brutto - pakowane w paczkę
Od 61 do 500 kg 70 zł netto / 86,10 zł brutto - pakowane na paletę
Powyżej 500 kg DARMOWA DOSTAWA - pakowane na paletę(ty)
Path: > > > KOSBUD Tynk mozaikowy MOZALIT drobnoziarnisty

Produkty z tej samej kategorii: